Переказ як білочка врятувала дятла
Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з творамиВ.О.Сухомлинського гуманістичної спрямованості, уважно слухати текст,оцінювати вчинки героїв, визначаючи їх позитивні риси (турботливий,добрий, лагідний, подільчивий.)Розширити знання дітей про зимові явища природи. Закріпити знанняпро спосіб живлення дятла, білки.Сприяти розвитку зв’язного мовлення.Стимулювати вживання повних речень, узгоджуючи слова в роді, числі,відмінку. Розвивати увагу, память, мислення, відчуття краси художньогослова.Виховувати посидючість, витриманість, ввічливість,доброзичливість, бажання допомагати птахам в зимовий період.Словник: активізувати словник дітей словами: дзьоб, ялинкова,вилущується, радіє.Матеріал: твір В.О.Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала»,картонажний театр, магнітофонний запис звуків лісу.Хід заняття.Вихователь: - Привітайтеся діти з нашими гостями!Діти: - Доброго ранку!Вихователь: - Сідайте на стільчики рівненько та слухайте уважненько!(Діти сідають на стільці.)Вихователь: - Сьогодні ми казку сюди запросили,Щоб бачити казку і слухать гуртом,Щоб добрі звірята хорошому вчили,А ми виростали, дружили разом.Вихователь: - Тож до Вашої уваги казка Василя Сухомлинського «Якбілочка дятла врятувала.»(Звучить музика)Вихователь: - Серед зими потепліло.Вихователь: - Діти, то як же білочка врятувала дятла?-Чому дятел сам не міг знайти собі їжу?-Що їдять дятли? (комах, червяків, жуків, насіння шишок.)-Що їдять білки? (горіхи, насіння шишок, гриби)-Що могло статися з дятлом, якби йому не допомогла білочка?-Чи добре вона поступила?-Як її можна назвати? (добра, лагідна, турботлива, хороша, подільчива).-Хто з білочкою разом радів? (білченята, сонечко.)-Як ми можемо допомагати птахам взимку?-Зараз ми з Вами підемо на прогулянку і понесемо у годівничку їжу дляптахів, а нашим гостям скажемо дружно: "До побачення!"(діти прощаються, виходять).Як білочка дятла врятувала.Серед зими потепліло, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилисяльодом дерева., зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові:стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зерняткане вилущуються.Сів дятел на ялині й плаче. Падають гарячі сльози на сніг,замерзають.Дивиться білка з дупла – дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла додятла.- Чого це ти, дятле, плачеш?- Немає чого їсти, білочко.Жаль стало білочці дятла. Винесла вона з дупла велику ялинковушишку. Поклала між стовбуром і гілкою, Сів дятел біля шишки та й нудовбати її дзьобом.А білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплірадіють. І сонечко в небі радіє.Творчий проект старшої групи«Народження вистави».Мета: реалізувати прагнення дітей до творчого самовираження засобамитеатральної діяльності; сформувати елементарне уявлення протехнологічний процес створення вистави, зміст кожної технологічноїоперації; розвивати творчі здібності, зв’язне мовлення, уяву, фантазію,пізнавальну активність; виховувати взаєморозуміння, взаємоповагу,взаємодопомогу в процесі спільної роботи, вміння узгоджувати свої діїзадля досягнення бажаного результату.Об’єкт: театральна вистава.Учасники: діти старшої спецгрупи.Термін проведення: з 6 до 23 лютого.ЗМІСТ ПРОЕКТУ.І. Підготовчий етап.1. Спостереження за дітьми під час ігор-драматизацій, інсценівок.2. Бесіда-інтервю «Що я знаю про театр.»Мета: уточнити уявлення дітей про театр, його працівників, процесстворення вистави, життя на сцені та за лаштунками.3. Завдання.• Дібрати казку для вистави;• Знайти пояснення слів: сценарій, сценарист, декорації, декоратор,афіша, художнік-оформлювач, режисер, репетиція, дійова особа, антракт,лаштунки, дебют, прем’єра;•
